sobota, 25 stycznia 2014

Wake Up...


 Europejska Agencja Kosmiczna kilka lat temu wysłała w kosmos sondę Rosetta, która od pewnego czasu leciała ''uśpiona'' w fazie hibernacji i została z niej wybudzona kilka dni temu.
Konkurs związany z tym wydarzeniem polega na zrobieniu krótkiego wideo z hasłem #WakeUpRosetta i opiera się na zasadzie głosowania. dwóch autorów najpopularniejszych filmów zostanie zaproszonych do centrum w Darmstadcie w Niemczech na operację lądowania próbnika sondy.
W konkursie bierze udział 17-letni Józef Dobrowolski z Ostrołęki.
Udział Polaka nie pozostał niezauważony przez media, m.in.
http://technowinki.onet.pl/kosmos/wybudzenie-sondy-kosmicznej-rosetta-pomozmy-polakowi-wygrac-konkurs/ns372
http://odkrywcy.pl/kat,1037757,title,Nastolatek-z-Polski-w-konkursie-ESA,wid,16309121,wiadomosc.html?smg4sticaid=61215f
Dzięki czemu Józef jest w czołówce konkursu...
Ale...
Sonda została wybudzona, ale konkurs niezakończony, mimo że miał trwać do 24 stycznia.
W momencie gdy wygrana Polaka wydawała się być pewna, organizator zmienił regulamin i przedłużył konkurs do 28.01. Zaraz po tym dwie kandydatury greckie mocno skoczyły w ilości głosów i jedna z nich zajmuje obecnie 1, a druga 3 miejsce goniąc polskiego reprezentanta.
Dlatego proszę Was o głosy na chłopaka, który już powinien być zwycięzcą, a poprzez dziwną zagrywkę ESA, ciągle musi walczyć.
Co trzeba zrobić? Wejść na Facebooka, na profil Rosetta Mission gdzie znajduje się aplikacja do głosowania Wake up Contest,  znaleźć wideo z podpisem ''Joseph, age: 17'' i kliknąć VOTE.
Dokładnie o tu:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz