sobota, 8 września 2012

Mapa-rody Nieba - KONIEC


Jak obiecałem wczoraj. Coś, co tworzyłem w wolnym czasie przez ostatnie 5 tygodni, z czego jedną całą noc zajęło mi poskładanie "gołej" mapy" z 24 elementów.
W tym miejscu dziękuję Panu Piotrowi Brychowi za zainteresowanie i chęć stworzenia odpowiedniego tła. Mimo, że w końcu nie skorzystałem, dziękuję :)

Tło to mapka obrotowa znaleziona na pewnej szwajcarskiej stronie, przedstawia widok nieba dla 65* szerokości geograficznej północnej. W zamyśle miało być znacznie mniej (widok nieba dla połowy stycznia w naszym kraju, ok 30 gwiazdozbiorów), ale apetyt wzrasta w miarę jedzenia i skończyło się jak skończyło i gwiazdozbiorów jest 52.

A co w nich? Współczesna polska-astro-mitologia, czyli coś co ten mój grajdołek głównie zawiera. Bogowie, boginie, herosi, zjawiska, magiczne narzędzia, itp...;)
Dwóch postaci, które chciałem, ostatecznie nie ma, jeden gwiazdozbiór przerzuciłem w całkiem inne miejsce, jeden nieco przesunąłem w trakcie...

Nie będę ukrywał, że jest tam sporo analogii, jedne mniej ukryte, inne bardziej. PTMA na uboczu mapy, Mira Ceti wyznaczająca nogę Krzysztofa Kidy, gwiazdozbiór Szymka w miejscu niesamowicie bogatym w DS'y...sporo się tego nazbierało...
Aaaa, bym zapomniał. Jeden z gwiazdozbiorów nie jest mojego autorstwa ;)

Mapki poniżej to resize, na tyle duży, żeby można było zobaczyć wszystkie szczegóły (oryginał  ma rozmiar 4833 x 4147 px). Wersje z podpisami i bez.
 
Pełny rozmiar:  KLIK

Pełny rozmiar: KLIK

5 komentarzy:

 1. O, wsadziłeś mnie w Jednorożca/Rufę :-)
  Dzięki!
  Paweł Trybus

  OdpowiedzUsuń
 2. Bagaż doświadczeń, buahahaha :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Podziwiam rozeznanie astroświatka. Są tutaj bohaterowie, sa i potwory - naszczęście upojone piwem ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. wchodzenie w cztery litery Jesionowi na każdym kroku pachnie astro-polityką ;-)

  OdpowiedzUsuń