sobota, 5 maja 2012

Euro2012

Franciszek Smuda podał szeroką kadrę na Euro. Zgodnie z mottem: "Wszyscy jesteśmy drużyną narodową" postanowiłem zestawić jak najbardziej optymalny skład polskich astro-miłośników.System 1-3-1-4-2
Bramkarz
Marek Substyk - wzrost to sprawa drugorzędna ;). Bramkarz powinien być zgrany z obroną, obrona powinna zrobić wszystko żeby nikt nie miał dostępu do bramkarza dlatego w obronie...
Obrona:
Tomasz Wężyk i Grzegorz Czernecki, a także kapitan Roman Fangor z racji ogromnej wiedzy, doświadczenia i spokoju.
Defensywny pomocnik - Janusz Płeszka, w środowisku piłkarskim mówi się, że defensywny pomocnik to specjalista od czarnej roboty. Wybór również z racji doświadczenia, dodatkowo może cofać się do obrony i tam ustawiać offsety...offside'y...no te spalone:) To również ułatwienie dla kibiców, którzy mogą śpiewać "trzej przyjaciele z boiska, skrzydłowy, bramkarz i złącznik".
Rozgrywający:
Janusz Wiland i Piotr Maliński - tutaj liczę na opracowanie jakiejś strategii, może powstanie symulator ataku pozycyjnego (Football MalWil ?). Kandydatura Wilanda niepewna bo podobno dostał propozycję z TVP komentowania w czasie transmisji z Euro.
Skrzydła:
Z jednej strony szybki jak kometa Maciej Mącidym, z drugiej pełen pomysłów na rozegranie akcji Robert Twarogal.
Atak:
Piotr Borek (Wanderer) tutaj liczę na nieobliczalność, wyjście poza wszelkie schematy, zdezorientowanie obrony. Niestety liczę się  z banem...znaczy czerwoną kartką juz na początku meczu.
Adam Jesionkiewicz - bo w razie czego potrzeba kogoś z funduszami do skutecznego kupienia sędziego.

Chcialem powołać również Ayrtona ale na poprzednim turnieju za ściągnięcie koszulki dostał czerwona kartkę, która Go wykluczyła z udziału w Euro.


5 komentarzy:

 1. Fajny team, każdy będzie grał swoje :D O i widzę też gościa co do własnej bramki walnie gola ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Hahahaha! Widzę, że muszę zacząć ostro trenować na Euro 2012 :D Szkoda, ze Ayrton zdyskwalifikowany :D

   Usuń
 3. Kolejny kretynizm

  OdpowiedzUsuń
 4. paether pisz pisz jak na razie wszystko jest ze smakiem i można się pośmiać.

  OdpowiedzUsuń